5.0
Zawartość naturalnych składników | Wsparcie wątroby | Niweluje zaburzenia żołądka |
Zalecany w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych. Zawarte składniki:
Ornityna u psów i kotów reguluje cykl mocznikowy. Bierze ona udział w przekształcaniu powstającego z rozkładu aminokwasów amoniaku w mocznik, zmniejszając jego toksyczność. Szczególną rolę ornityna odgrywa u kotów, które wykorzystują aminokwasy także w procesach wytwarzania energii. Procesy dezaminacji są u nich bardzo intensywne co sprawia, że ornityna jest dla nich niezbędna. Ornityna polecana jest w leczeniu kotów chorujących lub podejrzanych o encefalopatię wątrobową oraz takich, które przez dłuższy czas nie przyjmują pokarmu.
Karczoch zwyczajny jest stosowany w leczeniu chorób wątroby, a także zaburzeń czynności wydzielniczej żołądka. Działanie wyciągu z liści karczocha na wątrobę jest wielokierunkowe – może pobudzać eliminację toksyn z wątroby (działanie antyhepatotoksyczne), chronić hepatocyty przed uszkodzeniem, stabilizować metabolizm w komórkach wątrobowych, obniżać poziom cholesterolu oraz pobudzać wydzielanie żółci w komórkach wątrobowych i stymulować opróżnianie woreczka żółciowego.
Zawarte w wyciągu luteolina i cynaryna mają ponadto także silne działanie przeciwutleniające, dlatego chronią komórki wątrobowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, produkowanych w znacznych ilościach podczas intensywnych procesów metabolicznych zachodzących w wątrobie. Połączenie obu składników u psów i kotów wspomaga pracę wątroby oraz działa osłonowo w leczeniu chorób wątroby
Codziennie podaj:
Koty:
Psy do 15 kg masy ciała:
Psy powyżej 15 kg masy ciała:
Tabletki podawać w całości lub rozkruszone, przed lub w trakcie posiłku.
Jeżeli dawka dobowa przewiduje podanie kilku tabletek, można podawać je 2 lub 3 razy w ciągu doby.
Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody.
Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się stosowanie preparatu w okresie od 1 do 3 miesięcy, a w przypadkach przewlekłych – do 6 miesięcy.
Lekarz weterynarii dostosowuje dawkę preparatu i czas leczenia do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.
Bądź pierwszym który napisze recenzję